Jak uzyskać firmowy kredyt na start?

Każdy, kto marzy o założeniu własnej firmy, zdaje sobie sprawę, że początki mogą być trudne, a przede wszystkim wymagają odpowiedniego finansowania. W procesie pozyskiwania środków na rozwój przedsiębiorstwa kluczowe jest uzyskanie kredytu dla firm, który pozwoli na realizację celów biznesowych. Przedstawiamy kilka istotnych kroków, które pomogą Ci w uzyskaniu kredytu na start.

Przygotowanie dokumentacji

Pierwszym krokiem w staraniach o kredyt jest zgromadzenie niezbędnej dokumentacji. Banki będą wymagać od Ciebie przedstawienia takich dokumentów jak biznesplan, prognozy finansowe, historię kredytową czy informacje dotyczące zabezpieczeń. Kwota kredytu zależy od wielu czynników, takich jak ocena zdolności kredytowej. Przemyślany i realistyczny biznesplan będzie Twoją najlepszą wizytówką.

Porównaj oferty różnych banków

Warto poświęcić czas na analizę ofert poszczególnych banków. Oprocentowanie, prowizje czy okres spłaty kredytu mogą się różnić w zależności od instytucji finansowej. Nie warto decydować się na pierwszą napotkaną ofertę – lepiej zebrać kilka propozycji i dokładnie je przeanalizować. Dobrze jest również sprawdzić, jaki udział własny wymaga bank oraz jakie warunki musisz spełnić, aby uzyskać kredyt na start.

Zabezpiecz swoją spłatę kredytu

Banki będą chciały upewnić się, że jesteś w stanie spłacić zaciągnięty kredyt. Możliwe, że będziesz musiał przedstawić zabezpieczenia, które będą gwarantem Twojej zdolności do spłaty kredytu. Takimi zabezpieczeniami mogą być np. poręczenia, hipoteka na nieruchomości czy ustanowienie zastawu na rzeczach ruchomych. Wiarygodność przedstawionych zabezpieczeń może wpłynąć na decyzję banku o przyznaniu Ci kredytu.

kredyt

Konsultacja z doradcą kredytowym

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, warto skorzystać z usług doradcy kredytowego. W naszym biurze kredytowym we Wrocławiu każdy przedsiębiorca może liczyć na profesjonalne wsparcie. Pomożemy ci zgromadzić niezbędną dokumentację, porównamy za ciebie i przedstawimy najkorzystniejsze oferty, a także poprowadzimy cię przez cały proces ubiegania się o kredyt. Wiemy, że początki działalności na rynku nie są łatwe, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby odciążyć się od kwestii związanych z pozyskaniem kredytu.