Blog

wniosek kredytowy przez internet

Jakie dokumenty należy złożyć ubiegając się o kredyt gotówkowy?

Składając wniosek o otrzymanie kredytu gotówkowego, konieczne będzie okazanie pewnych dokumentów. Warto przygotować je wcześniej, by cały proces przebiegł szybciej i sprawniej. Poznaj dokładną listę niezbędnej dokumentacji.

Czytaj więcej...

mężczyzna obsługujący tablet

Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytową?

Trudno znaleźć osobę, która nie miałaby zaciągniętego kredytu, czy to na mieszkanie, auto czy studia. Chcąc znaleźć najlepszą opcję kredytową, wiele ludzi szuka pomocy u specjalistów. Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytową? Poznaj odpowiedź.

Czytaj więcej...

kobieta stawia pieczęć na dokumencie

Jak prawidłowo sporządzić świadectwo pracy?

Świadectwo pracy jest bardzo ważnym dokumentem, który wydawany jest przez pracodawcę. Taki dokument wręczany jest pracownikowi po rozwiązaniu lub wygaśnięciu stosunku pracy.

Czytaj więcej...

sprawozdanie finansowe

Kto przeprowadza badania sprawozdań finansowych i jak się do tego przygotować?

Sprawozdania finansowe to dokument, który zawiera w pewien ściśle określony sposób uporządkowane zestawienie liczbowe i uzupełniające informacje, które summa summarum przedstawiają kondycję finansową przedsiębiorstwa. Kto zajmuje się ich przygotowaniem?

Czytaj więcej...

podatki

Jaką wybrać formę opodatkowania dla firmy?

Jedną z bardziej nurtujących wielu przedsiębiorców kwestii są bez wątpienia podatki. Nowy Ład, który zaczął obowiązywać z początkiem 2022 roku, jeszcze bardziej utrudnił zadanie związane z wyborem odpowiedniej formy opodatkowania w firmie. Właśnie dlatego w dzisiejszym wpisie omówimy pokrótce, które formy dobrze wziąć pod uwagę i jakie konsekwencje się z tym wiążą.

Czytaj więcej...

pismo

Jak uzyskać podatkową interpretację indywidualną?

Jednym z większych powodów do niepokoju dla wielu przedsiębiorców są bez wątpienia podatki. Często zdarza się tak, że właściciele firm obawiają się, czy poprawnie załatwiają wszystkie sprawy, które się z nimi wiążą. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość zaradzenia tym wątpliwościom. Mowa tutaj o podatkowej interpretacji indywidualnej. Czym jest, kto może ją otrzymać i w jaki sposób należy się o nią postarać?

Czytaj więcej...

zatrudnienie

Jak zoptymalizować zatrudnienie w firmie?

Jednym z celów, do których dąży każdy przedsiębiorca, jest optymalizacja kosztów. Biorąc pod uwagę coraz większą konkurencję, rosnące ceny produktów i usług czy pandemię COVID-19, która wpłynęła na gospodarkę, wszelkie oszczędności są na wagę złota. Jednym ze sposobów na zmniejszenie kosztów w firmie jest optymalizacja zatrudnienia. Jak to zrobić, aby przedsiębiorstwo na tym nie ucierpiało?

Czytaj więcej...

pit 0

Kogo dotyczy PiT-0?

Każdego roku pojawiają się nowe zmiany podatkowe. Najczęściej dotyczą przedsiębiorców, którzy muszą na bieżąco się z nimi zaznajamiać. Jednak niektóre z są istotne również dla pracowników. Jedną z nich była wprowadzona w 2019 roku ulga podatkowa dotycząca młodych pracowników, czyli wprowadzenie PIT-0. Na czym polega ta zmiana, kogo dokładnie dotyczy i jakie warunki trzeba spełniać, aby móc z niej korzystać?

Czytaj więcej...