Blog

Dostęp do rzetelnych informacji i cennych wskazówek ma ogromną wartość. Nasz blog to miejsce, w którym dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z obszaru rachunkowości, finansów oraz doradztwa w zakresie kredytów gotówkowych.

Dlaczego warto zajrzeć na bloga firmy BBKL? Oto kilka powodów:

  • aktualne informacje – regularnie publikujemy wpisy, które dotyczą najnowszych zmian w przepisach podatkowych, trendów w zarządzaniu finansami i innych istotnych kwestii. Dzięki temu nasi czytelnicy mają dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na ich działalność biznesową,
  • praktyczne wskazówki – nasze wpisy nie ograniczają się jedynie do teorii. Dostarczamy rozwiązania, które mogą być bezpośrednio zastosowane w praktyce. Niezależnie od tego, czy są Państwo przedsiębiorcami, którzy prowadzą własną firmę, czy osobami prywatnymi szukającymi porad dotyczących finansów osobistych, każdy znajdzie coś dla siebie,
  • doradztwo i inspiracja – nasz blog to nie tylko źródło informacji, ale także miejsce, w którym można znaleźć inspirację do rozwoju swojego biznesu lub zarządzania swoimi finansami.

Zapraszamy do lektury!

kredyt

Jak uzyskać firmowy kredyt na start?

Każdy, kto marzy o założeniu własnej firmy, zdaje sobie sprawę, że początki mogą być trudne, a przede wszystkim wymagają odpowiedniego finansowania. W procesie pozyskiwania środków na rozwój przedsiębiorstwa kluczowe jest uzyskanie kredytu dla firm, który pozwoli na realizację celów biznesowych. Przedstawiamy kilka istotnych kroków, które pomogą Ci w uzyskaniu kredytu na start.

Czytaj więcej...

obliczenie raty na kalkulatorze

Jak można zmniejszyć ratę kredytu?

Comiesięczne spłacanie rat kredytu może stanowić znaczne obciążenie dla budżetu domowego. Co więcej, w sytuacji, w której ma się do czynienia ze zmiennym oprocentowaniem i rosnącymi stopami procentowymi, może dojść do problemów z wypłacalnością. Wyjaśniamy, z jakich sposobów można skorzystać, by obniżyć raty kredytu.

Czytaj więcej...

dokumenty pieczątka

Na czym polega kredyt konsolidacyjny dla firm?

Czasami zdarza się tak, że połączenie kilku pożyczek w jedno zobowiązanie okazuje się najlepszym rozwiązaniem. W takich przypadkach mówimy o tak zwanym kredycie konsolidacyjnym. Co ważne, mogą z niego skorzystać nie tylko osoby prywatne, ale również przedsiębiorstwa. Na czym polega kredyt konsolidacyjny dla firm i kiedy warto się na niego zdecydować?

Czytaj więcej...

kobieta sprawdzająca dokumenty

Na czym polega controlling finansowy?

Prowadzenie przedsiębiorstwa często wymaga korzystania ze wsparcia. Mowa tutaj przede wszystkim o kwestiach związanych z finansami i kontrolą tego, co dzieje się w kwestiach księgowych. Właśnie dlatego właściciele firm nierzadko zlecają różnego rodzaju usługi biuru rachunkowemu czy innym tego rodzaju firmom. Jedną z nich jest controlling finansowy. Na czym polega i kiedy warto z niego skorzystać?

Czytaj więcej...

wniosek kredytowy przez internet

Jakie dokumenty należy złożyć ubiegając się o kredyt gotówkowy?

Składając wniosek o otrzymanie kredytu gotówkowego, konieczne będzie okazanie pewnych dokumentów. Warto przygotować je wcześniej, by cały proces przebiegł szybciej i sprawniej. Poznaj dokładną listę niezbędnej dokumentacji.

Czytaj więcej...

mężczyzna obsługujący tablet

Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytową?

Trudno znaleźć osobę, która nie miałaby zaciągniętego kredytu, czy to na mieszkanie, auto czy studia. Chcąc znaleźć najlepszą opcję kredytową, wiele ludzi szuka pomocy u specjalistów. Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytową? Poznaj odpowiedź.

Czytaj więcej...

kobieta stawia pieczęć na dokumencie

Jak prawidłowo sporządzić świadectwo pracy?

Świadectwo pracy jest bardzo ważnym dokumentem, który wydawany jest przez pracodawcę. Taki dokument wręczany jest pracownikowi po rozwiązaniu lub wygaśnięciu stosunku pracy.

Czytaj więcej...

sprawozdanie finansowe

Kto przeprowadza badania sprawozdań finansowych i jak się do tego przygotować?

Sprawozdania finansowe to dokument, który zawiera w pewien ściśle określony sposób uporządkowane zestawienie liczbowe i uzupełniające informacje, które summa summarum przedstawiają kondycję finansową przedsiębiorstwa. Kto zajmuje się ich przygotowaniem?

Czytaj więcej...